Blog

19.10.2021

Презентація книги Ростислава Новоженця  «Родинний портрет в оправі часу»

У вересні 2021 відбулася презентація книги Ростислава Новоженця  «Родинний портрет в оправі часу» (Благодійний фонд «Україна–Русь», Львів 2020). Видання присвячено  матері автора – пані Лідії Новоженець з Політилів. Сюжет охоплює сім поколінь,  представників яких терпляче і з великою любов’ю досліджував автор – шукав письмові документи та усні свідчення, мандрував, віднаходячи захоронення своїх предків. Виявляється, що бабуся пані Лідії Новоженець по материнській лінії  пані Антоніна Левицька, походила з відомої родини Чачковських – Емілії (з Левицьких) та Йосифа Чачковського, котрі окрім неї мали ще Лева, Емілію, Іванну (у шлюбі Кокорудз),  Івана, близнят Юзефу (у шлюбі Слоневська) та Софію, Ольгу (у шлюбі Слоневська).

Згідно з інформацією Р.Новоженця Лев Чачковський (1867-1933), найстарший син подружжя Чачковських,  був правником-скарбовцем, археологом–аматором, дослідником   Крилоса, Звенигорода, Белза та Буська. Був дійсним членом НТШ. У 1927р. він організував  у Станіславові  історико-природничий музей. Був меценатом і художником: придбав у Дорі коло Яремча земельну ділянку і подарував її Товариству українських митців.

Помер, не залишивши нащадків. Похований у Буську. На превеликий жаль не збереглося жодних світлин Лева Чачковського. Навіть якщо такі існують, то ідентифікувати на них Лева Чачковського поки-що не вдалося.

Однак знайшовся шарж Осипа Сорохтея, датований 1924 роком із підписом «Шарж на Чачковського». Можливо цей шарж стане ключем, що допоможе віднайти зображення Лева Чачковського на світлинах.

Новини