Про благодійний фонд РУСТ

Благодійний фонд підтримки та розвитку культурно-мистецьких ініціатив «РУСТ» засновано 2003року. Впродовж тривалого часу фонд реалізовував дрібні мистецькі проєкти.

У 2017 році стратегія фонду змінилася, правління прийняло рішення спрямувати діяльність у русло відновлення пам’яті про невідомих або маловідомих чи забутих діячів української культури та мистецтва, культурних діячів, які зазнавали гонінь, утисків та репресій.

До таких непересічних і незаслужено забутих осіб належить український художник експресіоніст Осип Сорохтей. Тому 2008 року завдяки фінансовій підтримці жертводавців п.Олега Мандюка та п.Олега Кристиняка вийшов у світ каталог робіт Осипа-Романа Сорохтея, у котрому вміщено 1069 репродукцій творів художника, стаття відомого мистецтвознавця п.Олени Ріпко про творчий шлях О.Сорохтея та спогади про батька доньки – Христини-Марії Сорохтей.

2018 року за фінансової підтримки внука О.Сорохтея Андрія Васильєва була надрукована книжка кандидата мистецтвознавства Ореста Макойди «Осип Сорохтей».

2020 року відзначалася 130-а річниця від народження Осипа Сорохтея. За сприяння проекту «Тепле місто» БФ РУСТ долучився до організації та проведення виставки творів художника «Осип Сорохтей. З минулого – до сьогодення», яка розпочалася у березні у м.Львові в ЛДГМ ім.Бориса Возницького.

Останні дні ювілейного для Осипа Сорохтея року ознаменувалися відкриттям україномовної вебсторінки «Осип Сорохтей», на якій можна ознайомитися з біографією та творчістю художника. Проєкт реалізується за сприяння Українського культурного фонду.

Творча група БФ РУСТ продовжує працювати над написанням україноцентричних проєктних пропозицій та над впровадженням проєктів, які прославляють таланти та здобутки України.

Контактна інформація
Директор Олександра Служинська
Контактний телефон: 050 337 0258
E-mail: roust.foundation@gmail.com
https://www.facebook.com/roustukraine/